Czym jest Broil King?
https://www.broilking.pl/

Broil King powstał w 1904 roku w Kanadzie, pod szyldem Onward Manufacturing Company Limited. Spółkę założono w mieście Waterloo w prowincji Ontario. Firma od początku swojej działalności skoncentrowana była na tworzeniu wysokiej jakości artykułów gospodarstwa domowego: trwałych, eleganckich i przede wszystkim wysoce funkcjonalnych. Spółka zaopatrywała rodzimy rynek w sprzęt chłodniczy i akcesoria do gotowania, aż do roku 1980. Wtedy właśnie podjęto decyzję o ukierunkowaniu produkcji na wkłady kominkowe i pieców z płaszczem wodnym. Był to początek powstania marki Broil King.

W 1984 roku spółka rozpoczęła produkcję grilli dla firmy zewnętrznej, żeby już dwa lata później nabyć prawa do jednego z modeli i dystrybuować urządzenie pod szyldem Onward Manufacturing Company Limited. Grill Jacuzzi był fenomenem, na barkach którego powstała cała baza marki Broil King. Firma prosperowała znakomicie, w 1989 roku rozszerzyła ofertę o kolejne modele i akcesoria do grillowania. Po śmierci założyciela Onward Manufacturing Company Limited - Theodora Adama Witzela w 1995 roku – jego trzej synowie rozszerzyli ofertę na teren Ameryki Północnej oraz kilku krajów Europy.

Firma wciąż się rozwija i pozyskuje nowych inwestorów. W 2009 roku rozpoczął się nowy, znaczący rozdział w historii marki Broil King. Produkcja została przeniesiona do miasta Huntington w stanie Indiana. Od tego czasu wszystkie grille montowane są w tym właśnie zakładzie. W 2010 roku podjęto decyzję o wejściu na rynek z grillami węglowymi, wzorowanymi na tradycyjnych japońskich kuchenkach. Był to kolejny, śmiały, lecz pod względem marketingowym doskonały krok. Grille węglowe z marszu podbiły serca wielu użytkowników na całym świecie. Broil King przez cały czas doskonali swoje produkty i rozszerza ofertę. Wszystko po to, aby w pełnym stopniu zadowolić każdego, kto chciałby nabyć urządzenie do grillowania najwyższej, światowej klasy.

 

Czym jest grillowanie na gazie?

Można wymienić wiele zalet grillowania na gazie, jednak na cztery kwestię trzeba zwrócić szczególną uwagę: wygodę, kontrolę, smak i bezpieczeństwo.

  1. Bez dwóch zdań i specjalnych dywagacji – Broil King jest mistrzem wygody. Podczas, gdy tradycyjny grill węglowy wymaga od nas dużego zaangażowania i uwagi, Broil King znaczną część pracy wykonuje za nas, podczas gdy my możemy zająć się rodziną i przyjaciółmi. Aby uruchomić grilla Broil King wystarczy nacisnąć przycisk zapalarki i przekręcić pokrętło od gazu. Tyle w kwestii rozpalania. Nie brudzimy się węglem, nie używamy rozpałki, nie musimy podsycać ognia. Teraz wystarczy przez krótki czas zaczekać, aż grill rozgrzeje się precyzyjnie do żądanej temperatury. Pozwala to na uzyskanie najlepszych rezultatów grillowania. Większość pozostałości po przygotowaniu posiłku wypala się pod wpływem wysokiej temperatury, tym samym czyszczenie urządzenia jest łatwiejsze, niż w przypadku tradycyjnego grilla węglowego.
  2. Dzięki zamontowanemu na pokrywie grilla termometrowi, zawsze mamy pełną kontrolę nad temperaturą przygotowanego posiłku. W zależności od tego, co w danym momencie mamy na ruszcie. Temperaturę ustawiamy precyzyjnie, w niskiej temperaturze możemy wędzić, podczas gdy w wysokiej pieczemy lub grillujemy.
  3. Część osób uważa, że smak potraw pochodzi z węgla. Nie jest to prawda. Smak, który jest kwintesencją grillowania, pochodzi z odparowujących z potraw soków i tłuszczy. Dzięki zastosowaniu aromatyzerów w grillach marki Broil King mamy gwarancję, że cały smak który opuści masz posiłek, wróci do niego. Natomiast (co istotne w przypadku steków) uzyskanie wysokiej temperatury pozwala na szybkie zamknięcie mięsa, dzięki czemu osiągamy wyjątkowo smaczne rezultaty grillowania. Żaden grill węglowy nie jest w stanie uzyskać tak wysokiej i precyzyjnej temperatury, jak grill gazowy marki Broil King.
  4. Wszystkim nam zależy na zdrowiu naszym i naszych bliskich. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podczas spalania węgla do naszych potraw mogą się przedostać szkodliwe związki (nadtlenki, akrylamid, a nawet wolne rodniki). Wybierając grilla Marki Broil King, zmniejszamy wielokrotnie to ryzyko, przez co zachowujemy zdrowie na dłużej.

 

Czym jest system PGT?

PGT - czyli Performance grilling technology stworzony przez firmę Broil King bardzo wydajny system grillowania oparty na pięciu kluczowych rozwiązaniach technologicznych które w znacznym stopniu wpływają na wydajność grillowania oraz smak uzyskanym na grillu.

Piekarnik – We wszystkich grillach marki Broil King dno piekarnika jest zamknięte co oznacza, że ilość otworów została ograniczona do minimum, przez co w piekarniku nie dochodzi do tzw efektu „komina”. Minimum otworów przekłada się również na oszczędność gazu.

Ruszt - to jedne z najważniejszych elementów w grillu. Dlatego w grillach marki Broil King wszystkie ruszty cechuje duża masa oraz mała odległość między żeberkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu ruszt bardzo dobrze kumuluje ciepło, a prawdopodobieństwo że coś wpadnie pod niego jest zmniejszone.

Aromatyzery (Flav-R-Wave™) – z perspektywy smaku są najważniejszymi elementami grilla. Znajdują się nad palnikami i posiadają kat nachylenia 32°. Jest to kąt zapewniający skapującej kropli wystarczająco dużo czasu by odparować i nadać naszym potrawom charakterystyczny smak.

Palniki (Dual-Tube™) - Sercem grilla są palniki, dlatego firma Broil King w swoich grillach z systemem PGT stosuje palniki o dużej średnicy, rurce w rurce i otworach po obu stronach palnika. Dzięki temu palniki zawsze równomiernie nagrzewają piekarnik i osiągają temperaturę nawet 600°C. Z racji na tak wysokie temperatury i warunki panujące podczas grillowania muszę być wykonane z najlepszych materiałów, firma Broil King oferuje na nie aż 10 lat gwarancji.

Zawory (Linear-Flow™) i Pokrętła (Sensi-Touch™) - ważnym aspektem grillowania jest kontrola płomienia, dlatego też grille Broil King wyposażone są w zawory Linear-Flow których zadaniem jest liniowe zwiększanie temperatury. Zaworami sterujemy za pomocą pokręteł „Sensi-Touch” które obracają się o 180° by jeszcze bardziej zwiększyć precyzje. Zawory i pokrętła tworzą razem spójny system który jest prosty w obsłudze i niezawodny w działaniu.

 

Najpopularniejsze serie grilli Broil King:

Baron - Grille gazowe Baron to wysokiej klasy grille, wykonane z najwyższej jakości materiałów, skierowane dla osób często grillujących. Wygoda użytkowania i moc grilla pozwala na szybkie przygotowanie posiłku dla naszych gości, a smak zachwyci każdego. Prestiżowy wygląd i jakość wykonania sprawiają, że grille ten wkomponuje się w każdy wystrój.

Monarch - Grille gazowe Monarch to grille, których doskonała jakość potwierdzona gwarancją zapewni liczne przyjęcia przez wiele lat. Grill z serii Monarch to najbardziej wydajny grill gazowy od firmy Broil King, a za razem najmniejszy z systemem PGT. Wyposażony w 3 palniki główne z technologią Dual-Tube. Z łatwością przygotujesz wszystkie dania z grilla, ale również spróbujesz czegoś nowego. Monarch dzięki swojej uniwersalności i dużej mocy pasuje do każdego ogrodu.

Signet – Grille gazowe Signet wypocażone w całą gamę opatentowanych i sprawdzonych rozwiązań technicznych, zmieniając podejście do grillowania. Prostota użytkowania i łatwość komponowania nowych jak i tych znanych potraw uczyni z każdego prawdziwego Szefa Kuchni.

Royal - Grille gazowe Royal został stworzone z najwyższej jakości materiałów, które dodatkowo potwierdzone są długim okresem gwarancji. Te kompaktowy modele wyposażone w 3 palniki o dużej mocy, skierowane do osób zaczynających przygodę z grillowaniem. Idealnie sprawdzą się na balkonie lub tarasie. Proste w obsłudze, a za razem wydajne. Wystarczy przekręcić pokrętło i zapalić jednym przyciskiem.

Regal - Grille gazowy Regal to grille dedykowany dla pasjonatów kuchni, którzy wymagają od sprzętu najwyższej jakości wykonania, jak i działania. Wykorzystane technologie sprawiają, że grillowanie nigdy nie było tak proste i wygodne. Elegancki desing i podświetlane pokrętła gwarantują, że grille te nie tylko będą się świetnie prezentować, ale również zapewnią łatwą obsługę po zmroku.

Imperial - Grill gazowy Imperial jest przeznaczony dla najbardziej wymagających osób. Bez problemu ugrillujesz na nim dania dla dwóch osób, ale również dla wielu więcej. Z łatwością przyrządzisz wyborne dania dla swoich gości, a gdy przyjęcie się przedłuży oświetlenie wewnątrz piekarnika i podświetlane na niebiesko pokrętła umożliwią dalsze grillowanie. Najwyższej jakości materiały i wykończenie pozwolą cieszyć się grillem przez wiele lat.

Gem - Najmniejszy grill gazowy Broil King, przystosowany dla młodych małżeństw oraz małych rodzin. Małe gabaryty czynią go idealnym dla osób z ograniczonym miejscem.

Crown - Grill gazowy z serii Crown to grill znakomitej wydajności i współczesnym wzornictwie. Doskonały dla małych rodzin posiadających mały taras lub balkon. Przyrządzisz na nim soczyste mięso, warzywa a nawet deser z grilla. Zaprojektowany z dbałością o detale z wykorzystaniem wielu rozwiązań i systemów marki Broil King.

Porta-Chef - Turystyczny grill gazowy Porta-Chef to mobilna wersja legendarnego systemu grillowania. Pomimo swych małych rozmiarów oferuje wysoką wydajność i doskonały smak charakterystyczny dla grilli marki Broil King. Porta-Chef doskonale nadaje się na weekendowy wypad i każdy balkon.

Smoke - Wędzarnia gazowa Smoke to rozwiązanie dla osób poszukujących wyjątkowego smaku i aromatu. Stała temperatura wędzenia oraz przemyślany i wyjątkowy desing pozwolą Ci się skupić na tworzeniu smaku.

Keg - Grill węglowy KEG to urządzenie wykonane w tradycyjnym japońskim styku kamado. Dzięki konstrukcji przypominającej jajko zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza oraz mniejsze zużycie węgla lub brykietu. Keg’a można wykorzystać do grillowania bezpośredniego, pośredniego, wędzenia oraz pieczenia. Solidna konstrukcja oraz wysokiej jakości materiały czynią tego grilla bezawaryjnym przez wiele lat. Dodatkowo przez grube ściany KEG nie nagrzewa się z zewnątrz przez co jest bezpieczny.

 

Broil King to również trwałość, nowoczesny design i najnowocześniejszy sposób grillowania oraz szeroki wybór akcesoriów. To tylko najważniejsze informacje o grillach marki Broil King. Więcej dowiedzą się Państwo w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Broil King w GreenHouse Swarzędz, ul. Cieszkowskiego 13, tel. 508310251

Śledź nas na Facebooku